Bielenie chałupy kmiecej
30 maja 2026 roku odbyło się w naszym skansenie bielenie chałupy kmiecej wewnątrz. Ubytki zostały uprzednio zagruntowane odpowiednio przygotowaną gliną z sieczką i pozostawione na kilka dni do wyschnięcia. W sobotę dwadzieścioro sześcioro członków TPM przystąpiło do bielenia izb. Robiono to metodą tradycyjną przy pomocy pędzli i wapna…









