Czyszczenie, konserwacja i malowanie płotu otaczającego Muzeum - Zagrodę Wsi Markowa
„Indywidualne zaangażowanie w wysiłek grupowy – to właśnie sprawia, że praca zespołowa, firma działa, społeczeństwo działa, cywilizacja działa”.
Vince Lombardi
W dniu 23 maja 2026 roku zorganizowaliśmy czyszczenie, konserwację i malowanie płotów. Środki i materiały do pracy przygotował Adam Bąk i Ela Tonia. Wacław Szpytma zwołał koleżanki i kolegów do pracy. Pracowali : Adam Bąk, Grażyna Bar, Jadwiga Bar, Józef Bytnar, Wiesław Bieniasz, Teresa Czado, Stanisław Czado, Józef Flejszar, Katarzyna Hałdys, Leszek Hałdys, Marek Kochmański, Józef Rejzer, Bożena Szajer, Agata Fołta, Andrzej Szlęk, Wacław Szpytma, Dorota Szpytma, Karol Szpytma, Bogdan Szpytma s. Marka, Maria Ryznar – Fołta, Justyna Olbrycht, Irena Pelc-Kozłecka, Elżbieta Tonia i Andrzej Żelazny.
Prace renowacji i konserwacji są w toku. Na 30 maja ( sobota) zapraszamy ponownie do bielenia chałupy kmiecej. Koledzy Marek Kochmański i Andrzej Żelazny przygotowali zaprawę z gliny i sieczki i podlepili uszczerbki w ścianach i na powale.
Dziękuję wszystkim, dla których troska o dziedzictwo rodzinnej wsi jest sprawą ważną, bo to będzie kształtować przyszłe pokolenia Markowian.
Maria Ryznar – Fołta